1
logo
2
 
Uudised Kuhu minna KÜSI ARSTILT Trükised Testid Tervis Toitumine Tervisesport Blogi SEKSUAALSUS
TEEMAKESKUS

AllergiaDepressioonDiabeetInsultKolesteroolKõhuhädadKõrge vererõhkKülmetused-viirusedKüüned-nahk-juuksedSilmadSuuhaigusedSõltuvusTromboosUnehäiredValuVähkÄrevushäire


Kas oled olnud aastal 2012 tavapärasest tihedamini haige?
EI
Pigem mitte
Jah
Ei ole peaaegu kunagi haige
Koostööpartnerid


Haigused ja seisundid: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSZTUVWÕÄÖÜ

UNERAAMAT
 

Marlit Veldi “Uneraamat” annab põhiteadmised unest ja unehäiretest. Raamat on mõeldud kõigile, kes tahavad unest rohkem teada saada.

Kui magamise ja öise ajaga seotud sündmused ja muutused jäävad tähelepanuta, ei saa inimest ravida kui tervikut. Unemeditsiin peaks olema võrdväärne teiste meditsiinierialadega. Raamatu autor Marlit Veldi – Tartu Ülikooli Kliinikumi vanemarst-õppejõud kõrva-nina-kurguhaiguste erialal ja Tartu Ülikooli unemeditsiini vanemteadur – on olnud Eesti unemeditsiini sünni juures.

Raamatust saab abi ja nõu unehäirete all kannatav inimene ning tema pereliikmed. Raamat sobib õpikuks arstiteaduse üliõpilastele ja allikmaterjaliks mitme eriala arstidele. See on kasulik ka meditsiiniõeks õppijatele ning teistele tervishoiu- ja sotsiaaltöötajatele. Raamat võiks olla iga haigla ning tervisekeskuse raamaturiiulis.

Sisukord
I osa: Mis on uni? (une ja ärkveloleku rütm; hormoonid ja aju biokeemia; unestaadiumid; unetsükkel; uni eri eluperioodidel)
II osa: Une ja väsimushäirete diagnostika (vestlus; testid ja skaalad unehäirete väljaselgitamiseks; digitaalsed uneuuringud)
III osa: Mis on unehäire? (unetus; unehügieen; toitumine ja uni; ravimid; norskamine ja unelämbustõbi; uneapnoehaigused, mis pole norskamisest põhjustatud; unega seotud liigutushäired; tsirkadiaanse rütmiga seotud unehäired; liigunisus; parasomniad)
IV osa: Unetestid (unehäirete esmane diagnoosimine; une ja unehäirete testid; unehäirete diagnostikakeskused)

Autor: Marlit Veldi
Kirjastus: meditsiinikirjastus Lege Artis
Ilmumisaeg: 1. juuli 2009
Lehekülgi 224
Formaat: A5 (148 x 210)
Raamatu kaas: PK

Failid:
Uneraamat_naidispeatukk_510.pdf

Hind: toode läbimüüdud krooni 
3   4
© 2009-2012 inimene.ee