1
logo
2
 
Uudised Kuhu minna KÜSI ARSTILT Trükised Testid Tervis Toitumine Tervisesport Blogi SEKSUAALSUS
TEEMAKESKUS

AllergiaDepressioonDiabeetInsultKolesteroolKõhuhädadKõrge vererõhkKülmetused-viirusedKüüned-nahk-juuksedSilmadSuuhaigusedSõltuvusTromboosUnehäiredValuVähkÄrevushäire


Olin esimest korda alkoholi proovides...
11-aastane või noorem
12-aastane
13-aastane
14-aastane
15-aastane
16-aastane
17-aastane
18-aastane
19-aastane või vanem
ei olegi proovinud
KoostööpartneridHaigused ja seisundid: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSZTUVWÕÄÖÜ

Lühifilm "SUITS"

9. märtsil 2009. a esilinastus Youtube´is režissöör Jan Erik Nõgisto lühifilm “Suits”. Tegemist on esimese Eesti filmiga omas žanris, samuti teadaolevalt esimese Eesti filmi virtuaalse esilinastusega.

Filmi peategelane on doktor Suits, pealtnäha sõbralik ja ohutu kodanik ning tubli teadlane. Ometi pole kõik nii puhas, nagu pealtnäha paistab. Kui tänavalt hakkavad kaduma noored inimesed, saab selgeks, et ka Suitsul on oma varjatud pool ja valus sõnum kogu ühiskonnale. Filmi võib kirjeldada kui segu thrillerist, splatterist, komöödiast ja meditsiinilisest õppefilmist.

Filmi nimiosas astub üles Jan Uuspõld, armastatud näitleja ja skandaalse mainega seltskonnategelane, kelle viimased tuntumad tööd on ühemehetrupi Monoteater asutamine ja nimiroll mängufilmis “Jan Uuspõld läheb Tartusse”. Teistes osades astuvad üles Viljandi Kultuurikolledži noored näitlejad Mari Pokinen, Ivo Reinok ja Kaspar Kannelmäe. Filmi lavastaja Jan Erik Nõgisto (26) on noorema põlvkonna filmimees, kes on Eesti audiovisuaalmaastikul toimetanud juba 14. eluaastast alates.

„Küllap oleme suutnud edasi anda vaatajate jaoks olulist sõnumit õiges vormis,“ kommenteerib edu režissöör Jan Erik Nõgisto ja usub, et filmi populaarsus kasvab veelgi. „Eriti suurt heameelt teeb noorte hinnang filmile. Üleskutse kohta muuta „Suits“ koolides terviseõpetusetundides kohustuslikuks, jäävad autorid siiski tagasihoidlikuks ja arvavad, et filmi näitamise õpilastele peaks otsustama iga õpetaja ise.

Esilinastus Youtube´is tähendab, et film on vaatamiseks valmis, sõltumata kinosaali või pileti olemasolust. Tuleb avada http://www.youtube.com/suitsufilm või lihtsalt kirjutada otsisõnaks "Suitsufilm". Filmi kõrgresolutsioonis ja täispikkuses faili saab alla laadida ka Kuukulgur Filmi kodulehelt http://www.kuukulgur.ee/suitsufilm

P.S. „Suits“ sisaldab vägivaldseid episoode. Vaatamine omal riisikol!

Tagasi Print


LISA KOMMENTAAR:

 
3   4
© 2009-2012 inimene.ee