1
logo
2
 
Uudised Kuhu minna KÜSI ARSTILT Trükised Testid Tervis Toitumine Tervisesport Blogi SEKSUAALSUS
TEEMAKESKUS

AllergiaDepressioonDiabeetInsultKolesteroolKõhuhädadKõrge vererõhkKülmetused-viirusedKüüned-nahk-juuksedSilmadSuuhaigusedSõltuvusTromboosUnehäiredValuVähkÄrevushäire


Mis on sinu suurimaks stressiallikaks tööl?
Suhted töökaaslaste või ülemusega
Mure töökoha säilitamise pärast
Halvad töötingimused
Pingeline töö
Terviseprobleemid
Muu
KoostööpartneridHaigused ja seisundid: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSZTUVWÕÄÖÜ

Koduloomad sinu juustes

Tartu Ülikooli Kliinikumi nahaarst Maire Karelson ei pea täidesse nakatumist ehk pedikuloosi sugugi üllatavaks ka tänapäeval. Võimalusi selleks on mitmeid ja eriti kergesti vahetab täi peremeest just laste seas.

Nakatumise viisid

“Täidesse nakatutakse peamiselt otsese kontakti kaudu. Näiteks puutuvad laste pead kokku suhtlemise, mängimise ja õppimise käigus ning täi saab kergesti peremeest vahetada. Väikeste tüdrukute puhul on nakatumisvõimalusteks täiesti süütud tegevused – patsikummide ja peakatete vahetamine, ühiste harjade või kammide kasutamine,” loetleb dr Karelson võimalusi, kuidas ootamatud külalised enda juustesse saada. Unustada ei tohiks ka ühistransporti, kus koos sõidavad väga erinevad inimesed ja pole mingi ime, kui kuklaga tooli seljatoele maandudes saate lõõgastavate minutite jooksul boonusena kaasa täid. Maire Karelson soovitab hoiduda füüsilisest kontaktist ning võõraste esemete kasutamisest. “Koolieelses ja varases koolieas on seda raske järgida ning seetõttu esineb nendes vanusegruppides ka peatäisid sagedamini.”

Tekst: Riina Reiman-Männiste

Loe tervikteksti ajakirjast Kodutohter (mai 2009)
Tagasi Print


LISA KOMMENTAAR:


 
3   4
© 2009-2012 inimene.ee