1
logo
2
 
Uudised Kuhu minna KÜSI ARSTILT Trükised Testid Tervis Toitumine Tervisesport Blogi SEKSUAALSUS
TEEMAKESKUS

AllergiaDepressioonDiabeetInsultKolesteroolKõhuhädadKõrge vererõhkKülmetused-viirusedKüüned-nahk-juuksedSilmadSuuhaigusedSõltuvusTromboosUnehäiredValuVähkÄrevushäire


Kui tõenäoliseks pead, et võid kaotada töö juba enne aastalõppu?
Ma ei usu seda.
Olen kindel, et minuga seda ei juhtu.
Kui olukord läheb pingeliseks, lahkun ise.
Teen kõik, et töökohta säilitada.
Olen nõus töötama ka väiksema palga eest.
Kui koondatakse, pole midagi parata.
KoostööpartneridHaigused ja seisundid: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSZTUVWÕÄÖÜ

Kiudained kaitsevad haiguste eest

Kiudaine läbib sooled ilma et seda seeditaks ja väljub kehast väljaheite osana. Seedekulgla läbimisel seob kiudaine vett ja mitmeid organismile mittevajalikke või kahjulikke aineid.
  • Kiudained ergutavad mao ja soolestiku motoorikat ehk kiirendavad toidu liikumist soolestikus, stimuleerivad lima tootmist jämesooles ning väldivad seega kõhukinnisust.
  • Lahustuvad kiudained seovad sapphappeid ja viivad need organismist välja, vastasel juhul võivad sapphapped muutuda kantserogeenideks ehk vähi teket soodustavateks aineteks, ja imenduda.
  • Kuna sappi moodustatakse kolesteroolist, viiakse kehast välja ka liigne kolesterool, mis on arvestatav südame-veresoonkonna haiguste riskifaktor. Tulemusena väheneb infarkti ja kõrgvererõhutõve tekkimise risk.
  • Lahustuvad kiudained alandavad lisaks veel veresuhkru ja insuliini sisaldust ning on seega tähtsad suhkruhaiguse ennetamisel.
  • Insuliini taseme langetamine toob omakorda kaasa kolesterooli ja madala tihedusega lipoproteiinide ehk veresoonte lupjumist soodustavate rasvade tootmise vähendamise.
  • Rasvade vähenenud imendumise tulemusena on võimalik langetada ka kehakaalu ehk lisaks ülemäärase kalorite tarbimise piiramisele on see kõige loomulikum viis kaalulangetamiseks.
  • Kiudainetel on omadus siduda raskmetalle ja vähendada nii nende imendumist organismis.
  • Lahustuvaid kiudaineid kasutab seedetrakti mikrofloora energiaallikana. Tekivad soodsad tingimused mikrofloora arenguks, mille tulemusena pärsitakse kantserogeensete ühendite moodustamiseks vajalike valkude teket.
  • Vähirisk väheneb ka tänu soole paremale seedimisvõimele ja seeditud toidu kiiremale väljutamisele.
Tagasi Print


LISA KOMMENTAAR:


Sunshine kommenteeris: 2011-12-14 13:48:01
 
3   4
© 2009-2012 inimene.ee