1
logo
2
 
Uudised Kuhu minna KÜSI ARSTILT Trükised Testid Tervis Toitumine Tervisesport Blogi SEKSUAALSUS
TEEMAKESKUS

AllergiaDepressioonDiabeetInsultKolesteroolKõhuhädadKõrge vererõhkKülmetused-viirusedKüüned-nahk-juuksedSilmadSuuhaigusedSõltuvusTromboosUnehäiredValuVähkÄrevushäire


Kui tõenäoliseks pead, et võid kaotada töö juba enne aastalõppu?
Ma ei usu seda.
Olen kindel, et minuga seda ei juhtu.
Kui olukord läheb pingeliseks, lahkun ise.
Teen kõik, et töökohta säilitada.
Olen nõus töötama ka väiksema palga eest.
Kui koondatakse, pole midagi parata.
KoostööpartneridHaigused ja seisundid: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSZTUVWÕÄÖÜ

Virgutuseks väsinud kehale

Kas kevadväsimus on olemas või mitte, selle üle vaieldakse.

Igal juhul on organismil talvel olnud raskem endaga hakkama saada kui muidu, eriti pärast külmetushaiguste põdemist. Pealegi on suvepuhkus veel kaugel. Energiat juurde saab ka apteegist.  Nõu annab Südalinna Apteegi farmatseut Juta Henning.

Toitumisteadlased toonitavad, et inimene peab kõik eluks vajalikud ained kätte saama tasakaalustatud ehk normaalsest toidust. Tõesti “peab”, aga kas sina kuulud nende hulka või on juhtumisi mõni tuttav, kes suudab normaalselt toituda ning kõik tarviliku sellest kätte saada? Kui usudki sellesse, siis kes seda täpselt mõõdab?

Kiire aeg paneb kiiresti ja juhuslikult näksima, vaesem aeg üha ühekülgsemalt sööma. Kui on veel mõni ainevahetushäire, krooniline tõbi või kõrgem iga, mis pärsib toitainete imendumist, siis ei suuda ka kõige normaalsem toit organismile kõike tarvilikku pakkuda. Samuti siis, kui inimene on ülearu stressis pingelise töö, töökoha võimaliku kaotuse või muu mure pärast. Just siis ja ainult siis on mõistlik turgutust otsida ka apteegist.

Selle kõige üle me apteeker Juta Henninguga kõigepealt arutlemegi ja otsime väsinud kehale virgutust apteegist koos temaga.

Ženšenn ja kuldjuur, kuid mitte kõigile

Looduslikud toidulisandid on kehale kõige omasemad.
“Näiteks võiks väsimuse ja kurnatuse korral tarvitada ženšennitooteid. On olemas puhas ženšenn tablettide ja toonikuna; samuti näiteks tabletid, milles on peale ženšenni roheline tee, vitamiinid ja mineraalained. On ka närimiskummi, mis sisaldab ženšenni ja guaraanat ning hakkab väsinud kehale kohe mõjuma. Kiire toime, umbes 10 minuti jooksul, on ka toonikul.”

Juta Henning toonitab, et ženšennipreparaadid sobivad nendele, kelle vererõhk on normaalne või madal, sest ženšenn kipub rõhku tõstma. “Kuid on ka kõrge vererõhuga inimesi, kellele ženšenn sobib. Väga hästi turgutavad väsinud keha ka kuldjuurepreparaadid, kuid needki tõstavad vererõhku.”

Kevadisel pingelisel eksamite ajal oleks ju turgutav õppimisest ja kontrolltöödest vaevatud koolilastel võtta hommikul ženšennitoonikut või närida ženšenninätsu. Juta Henning paneb südamele, et ženšennipreparaate võib tarvitada alles alates 15. eluaastast – väiksemad lapsed neid kasutada ei või.”

Tekst: Üllar Ende

Loe edasi ajakirjast Kodutohter
Tagasi Print


LISA KOMMENTAAR:

 
3   4
© 2009-2012 inimene.ee