1
logo
2
 
Uudised Kuhu minna KÜSI ARSTILT Trükised Testid Tervis Toitumine Tervisesport Blogi SEKSUAALSUS
TEEMAKESKUS

AllergiaDepressioonDiabeetInsultKolesteroolKõhuhädadKõrge vererõhkKülmetused-viirusedKüüned-nahk-juuksedSilmadSuuhaigusedSõltuvusTromboosUnehäiredValuVähkÄrevushäire


Mis on sinu suurimaks stressiallikaks tööl?
Suhted töökaaslaste või ülemusega
Mure töökoha säilitamise pärast
Halvad töötingimused
Pingeline töö
Terviseprobleemid
Muu
KoostööpartneridHaigused ja seisundid: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSZTUVWÕÄÖÜ

Piim kolesteroolitaset ei tõsta

Kartus, et piim tänu oma rasvasusele tõstab kolesteroolitaset ja seeläbi südamehaiguste riski, on täiesti alusetu.

Piimas, vastupidi, leidub selliseid rasvhappeid (stearhape ja olehape), mis langetavad liigset kolesteroolisisaldust veres. Ainult teatud rasvhapped - trans-rasvhapped - võivad olla südamehaiguste riskifaktoriks, kuid sedagi vaid neil, kellel on probleeme kõrgenenud kolesteroolitasemega. Piima tarbimisega seda riski ei teki.

Täiskasvanud, kes joovad teadlikult väherasvast piima, et mitte lasta kehakaalul tõusta ei pea muretsema ei kaltsiumi ega rasvlahustuvate vitamiinide defitsiidi pärast. Madala rasvasisaldusega piima küllaldasel tarbimisel on kaltsiumi, fosfaatide ja mitmete mikrotoitainete saamine tagatud. Seevastu lastel, ka ülekaalulistel, võib tekkida rasvlahustuvate vitamiinide ja energiadefitsiidi oht, kui nad hakkavad jooma väherasvast piima vähestes kogustes.

Piim sisaldab mingil määral ka ise kolesterooli - see kogus on aga nii väike, et klaasitäis piima katab vaid ühe kümnendiku normaalsest toiduga saadava kolesterooli hulgast. Aga kahtlemata, mida madalama rasvasisaldusega piim, seda vähem kolesterooli ta sisaldab. Inimesel, kellel ei ole ateroskleroosi välja kujunenud ei ole mingit vajadust ega näidustust piirata piinliku täpsusega toiduga saadava kolesterooli hulka. Südamehaiguste risk sellest ei suurene.

Tagasi Print


LISA KOMMENTAAR:

 
3   4
© 2009-2012 inimene.ee